Daha iyi kullanıcı deneyimi için lütfen telefonunuzu dik konuma getirin

Doç. Dr. Ayça Can Kırgız
Akademisyen

Ayça Can Kırgız lisans eğitimini Türkoloji/Dilbilimi üzerine tamamladı. Master ve doktora eğitimini pazarlama ve üretim yönetimi alanında yaptı. Türk ve Kiril temelli linguistik geçmişi sayesinde Rus, Çin ve Orta Asya pazarlarında uzmanlaştı. Bu alanda birçok makalesi, projesi ve kitabı bulunmaktadır. Doç. Dr. unvanıyla farklı üniversitelerde ve firmalarda pazarlama, markalama, satış alanında eğitimler vermektedir. İyi düzeyde İngilizce, Rusça konuşabilmekte, Osmanlıca, Uygurca ve Moğolca çeviriler yapabilmektedir.

Kırgız +15 yıldan beri akademinin yanı sıra sektöre de bilfiil hizmet vermektedir. Orta ve büyük ölçekteki şirketlere pazarlama, markalama, satış stratejileri geliştirme, kişisel satış eğitimleri, lüks marka yönetimi stratejisi geliştirme ve yönetme, satış noktası eğitimleri, kriz yönetimi, teknoloji transformasyonu gibi disiplinlerarası alanlarda danışmanlık ve eğitim hizmetleri vermektedir. Kırgız, 2018 yılından beri LC Waikiki Kurumsal Akademi danışmanlığı yapmakta, product manager ve store merchandiser pozisyonlarına eğitimler vermekte, ortak projeler hazırlamaktadır.

Kırgız bugüne kadar Skoda, Toyota, Hundai, Siemens, Bosch, Kilim Mobilya, Zade Vital ve Zade Yağ vb. birçok ulusal ve uluslararası firmaya, kamu kuruluslarına eğitimler vermis olup, proje geliştirmesi konusunda da danışmanlık yapmıştır.

Kırgız’ın 2020-2021-2022 yılları arasında Afrika ile yürüttüğü “Gelişmekte Olan Ekonomilerde Sürdürülebilirlik ve Markalar” projesi kapsamında Springer Palgrave Macmillan’dan çıkan kitapları kısa süre içerisinde 10.000 üzerinde indirilmiştir.

TÜM EĞİTMENLER