Daha iyi kullanıcı deneyimi için lütfen telefonunuzu dik konuma getirin

GELECEĞİN MESLEKLERİNDE
TEMSİLİYET DİLİMİNİ BÜYÜTEN KADINLAR

GELECEĞİN MESLEKLERİNDE KADININ TEMSİLİYET DİLİMİNİ BÜYÜTEBİLİRSEK, TÜM TOPLUMUN İLERİ TAŞINMASINA KATKI SAĞLAYABİLİRİZ.

Dünya Ekonomik Forumu Cinsiyet Eşitliği Raporu’na (2021) göre;
- Dünya’da, kadınların ekonomik özgürlüğe sahip olma oranı erkeklere oranla %58 daha az.
- “Ekonomik katılım ve fırsat eşitliği”ndeki eşitsizlik 2020'den bu yana iyileşme gösterse de, aradaki farkın kapanması için hala 276 yıl var.
- Dünya çapında cinsiyet farkını kapatmak için 135,6 yıl daha var.

KADINLAR İŞ HAYATINA KARIŞIYOR, TÜM TOPLUM İLERİ TAŞINIYOR

PERNOD RICARD TÜRKİYE ana sponsorluğunda BROTHERS tarafından hayata geçirilen HAYATA KARIŞAN KADINLAR PLATFORMU, kadınların geleceğin mesleklerinde beceri ve yetkinliklerini geliştirmek üzerine kurgulanmıştır.

Geleceğin mesleklerinde kadın varlığını güçlendirmek ve geleceğin mesleklerinin kurgulanmasında kadınların da eş hakka ve yetkinliğe sahip olmasına öncü olmak adına IDEMA danışmanlığında yaratılan eğitim platformu, Dünya Ekonomik Forumu Geleceğin Meslekleri Raporu’ndan (2020) referans alınarak; Kültür, Sanat ve Eğlence, Sürdürülebilirlik ve İklim Değişikliği, Yeni İş Yaşamı ve Dijitalleşme ve Yeni Medya olmak üzere 4 ana başlık altında toplanmıştır. Eğitimler çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek ve Türkiye genelinden katılmak isteyen 18 yaş ve üzeri yaş kadınlara açık olacaktır.

Eğitim platformuna kaydolan ve ilgili alanda eğitimleri tamamlayan katılımcılar, eğitimler sonrasında kazandıkları yetkinlikleri ürün veya hizmete dönüştürmek için en verimli yöntemlerden biri olarak tanımlanan bootcamp kurguları ile kolektif bir şekilde çeşitli sorunlara çözüm üreterek “hayata karışmaya” teşvik edilecektir.

PROJE SÜRECİ

Hayata Karışan Kadınlar Platformu
Başvuru Süreci

21 Kasım - 22 Aralık

18 yaş ve üzeri tüm kadınlar web sitesi online eğitim bölümünden başvuru yapabilirler

Başvuru Değerlendirme Süreci

22 Aralık - 2 Ocak

Tüm başvurular bu süreçte değerlendirilmeden geçirilecek olup, katılımcılara onay veya red bilgilendirmeleri, başvuru esnasında belirttikleri e-posta adreslerine gönderilecektir.

Online Kayıt Süreci

3 -13 Ocak

Başvurusu onaylanan katılımcılarımızın, kendilerine ulaştırdığımız onay e-postaları üzerinden platforma katılımları hakkında olumlu/olumsuz dönüşlerini alacağımız süreçtir.

Eğitim Süreci

16 Ocak - 19 Şubat

Onaylanan başvurular ışığında platforma kayıt süreci tamamlayan katılımcılarımızın çevrimiçi eğitimleri bu süreçte gerçekleştirilecektir.

Webinar Buluşmaları

17 Ocak - 2 Şubat

Mentorlarımız tarafından tüm modül katılımcılarımızın dahil olabileceği webinarlar düzenlenecektir. * Tüm tarihler detayları ile birlikte başvurusu onaylanan kullanıcıların takviminde yer alacaktır.

Online Eğitmen Buluşmaları

6 Şubat - 17 Şubat

Her modülün katılımcılarının kendi eğitmenleriyle buluşup konuları üzerine sohbet edebilecekleri, sorularını sorabilecekleri çevrimiçi buluşmalar düzenlenecektir. * Tüm tarihler detayları ile birlikte başvurusu onaylanan kullanıcıların takviminde yer alacaktır.

Bootcamp Başvuru Süreci

20 Şubat - 6 Mart

Eğitimleri tamamlayan katılımcılar, eğitimler sonrasında kazandıkları yetkinlikleri ürün veya hizmete dönüştürmek için en verimli yöntemlerden biri olarak tanımlanan bootcamp’e başvurabileceklerdir. Başvuru sürecinin sonunda bootcamp'e katılım onay süreci tamamlanacaktır.

Mentör & Eğitmen Buluşmaları

Şubat - Mart

Düzenleyeceğimiz fiziksel etkinliklerde katılımcılarımız mentörlerimiz ve eğitmenlerimizle buluşma, tanışma ve sohbet etme imkanı sağlayacaklardır. * Tüm tarihler detayları ile birlikte başvurusu onaylanan kullanıcıların takviminde yer alacaktır.

Bootcamp Süreci

7 Mart - 30 Nisan

Bootcamp katılımcıları bu süreç boyunca kolektif bir şekilde çeşitli sorunlara çözüm üreterek “hayata karışmaya” teşvik edilecektir.

Bootcamp Hafta Sonu Kampı

Nisan Sonu

3 gün sürecek bu kampta gruplar fiziksel olarak bir araya gelerek projelerini son aşamaya getirecek ve profesyonel hayattan çevre edinme etkinliklerine katılacaklardır. * Kesinleşen tarih ve detaylar başvurusu onaylanan kullanıcıların takviminde yer alacaktır.

Final Pitch

Mayıs

Bootcamp sonrası finale kalan gruplar, son sunumlarını yaparak projelerini hayata geçirmelerini sağlayacak fondan yararlanacaklardır.

Brothers, ilhamını İskoç kültüründen alan, yaşamın her alanında öğrenerek, yeni insanlarla, yeni dünyalarla tanışarak hayata karışan herkesin buluşma noktası. Bizi takip ederek, tüm etkinliklerimizden ve yeniliklerden haberdar olabilirsin! Hayat, hayata karışınca güzel!
#BROTHERS1801 #HAYATAKARIŞ

PAYDAŞLAR

2002 Yılında Türkiye'de faaliyetlerine Allied Domecq olarak başlayan firma, 2005 yılından itibaren Pernod Ricard'ın Allied Domecq'i satın almasıyla faaliyetlerine Pernod Ricard Türkiye olarak devam etmektedir.

Pernod Ricard Türkiye, dünya çapında 80'den fazla ülkede faaliyet gösteren ve dünyaca ünlü markaların sahibi olan Pernod Ricard firmasının bünyesinde Türkiye'de alkollü içkiler sektöründe faaliyet göstermektedir.

IDEMA, Türkiye ve Dünya'daki sosyo-ekonomik kalkınmayı desteklemek için sürdürülebilir projeler ve küresel ortaklıklar geliştirmektedir. 2011 yılında kurulan IDEMA’nın ana amacı; sosyal, ekonomik, çevresel ve kültürel kalkınmaya katkıda bulunmaktır. Bu bağlamda, Birleşmiş Milletler, Dünya Bankası, uluslararası yatırım kuruluşları, ulusal ve uluslararası sivil toplum kuruluşları, yerli ve yabancı ticaret odaları ve çeşitli kamu kurumları ile işbirlirlikleri kurarak; daha adil, eşit ve kapsayıcı bir dünyanın inşasına yönelik olarak çalışmaktadır.

Galata Business Angels (GBA), ülkemizin önde gelen ilk jenerasyon internet girişimcileri tarafından, girişimler için kurulmuş Türkiye'nin ilk melek yatırım ağıdır. GBA olarak potansiyeli en yüksek girişimcilerle en deneyimli yatırımcıları buluşturarak başarılı dijital girişimcilik hikayelerinin çıkmasını sağlıyoruz. Her sektörde dijital ve yenilikçi iş fikirlerine yatırım yapan, kâr amacı gütmeyen bir dernek olarak faaliyet göstermekteyiz.