Daha iyi kullanıcı deneyimi için lütfen telefonunuzu dik konuma getirin

HAYATA KARIŞARAK BUGÜNDEN GELECEĞİ KURGULAYAN KADINLAR

"CAM TAVAN"; çalışanların, özellikle kadınların ve azınlık gruplarının üyelerinin kariyer ilerlemesini sınırlayan görünmez yapay engelleri tanımlayan bir metafordur.

Dünya Ekonomik Forumu Cinsiyet Eşitiği Raporu’na (2021) göre;
- Dünya’da, kadınların ekonomik özgürlüğe sahip olma oranı erkeklere oranla %58 daha az.
- Ekonomik katılım ve fırsat eşitliği'ndeki eşitsizlik 2020'den bu yana iyileşme gösterse de, aradaki farkın kapanması için hala 276 yıl var.
- Dünya çapında cinsiyet farkını kapatmak için 135,6 yıl daha var.

BU YÜZDEN, CAM TAVANLARI KIRIYOR, HAYATA KARIŞIYORUZ.

PERNOD RICARD TÜRKİYE ana sponsorluğunda BROTHERS tarafından hayata geçirilen HAYATA KARIŞAN KADINLAR PLATFORMU, kadınların geleceğin mesleklerinde beceri ve yetkinliklerini geliştirmek üzerine kurgulanmıştır.

Geleceğin mesleklerinde kadın varlığını güçlendirmek ve geleceğin mesleklerinin kurgulanmasında kadınların da eş hakka ve yetkinliğe sahip olmasına öncü olmak adına IDEMA danışmanlığında yaratılan eğitim platformu, Dünya Ekonomik Forumu Geleceğin Meslekleri Raporu’ndan (2020) referans alınarak; Kültür, Sanat ve Eğlence, Sürdürülebilirlik ve İklim Değişikliği, Yeni İş Yaşamı ve Dijitalleşme ve Yeni Medya olmak üzere 4 ana başlık altında toplanmıştır. Eğitimler çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek ve Türkiye genelinden katılmak isteyen 18 yaş ve üzeri yaş kadınlara açık olacaktır.

Eğitim platformuna kayıt olan ve ilgili alanda eğitimleri tamamlayan katılımcılar, eğitimler sonrasında kazandıkları yetkinlikleri ürün veya hizmete dönüştürmek için en verimli yöntemlerden biri olarak tanımlanan bootcamp kurguları ile kolektif bir şekilde çeşitli sorunlara çözüm üreterek “hayata karışmaya” teşvik edilecektir.

PROJE SÜRECİ

Hayata Karışan Kadınlar Platformu
Başvuru Süreci

8 Mart - 8 Nisan

18 yaş ve üzeri tüm kadınlar web sitesi Kayıt Ol bölümünden başvuru yapabilirler

Eğitimlerin Başlaması ve
Eğitim Süreci

Nisan & Mayıs

IDEMA uzmanları tarafından onaylanan başvurular ardından katılımcılar eğitimlerine çevrimiçi olarak başlayacaklardır

Bootcamp Başvuru Süreci

Haziran

Eğitimleri tamamlayan katılımcılar, eğitimler sonrasında kazandıkları yetkinlikleri ürün veya hizmete dönüştürmek için en verimli yöntemlerden biri olarak tanımlanan bootcamp’e başvurabileceklerdir

Bootcamp Süreci

Haziran

Bootcamp katılımcıları 2 hafta boyunca kolektif bir şekilde çeşitli sorunlara çözüm üreterek “hayata karışmaya” teşvik edilecektir

Bootcamp Hafta Sonu Kampı

Temmuz

3 gün sürecek bu kampta gruplar fiziksel olarak bir araya gelerek projelerini son aşamaya getirecek ve profesyonel hayattan çevre edinme etkinliklerine katılacaklardır

Final Pitch

Temmuz

Bootcamp sonrası finale kalan gruplar, son sunumlarını yaparak projelerini hayata geçirmelerini sağlayacak fondan yararlanacaklardır

Brothers, ilhamını İskoç kültüründen alan, yaşamın her alanında öğrenerek, yeni insanlarla, yeni dünyalarla tanışarak hayata karışan herkesin buluşma noktası. Bizi takip ederek, tüm etkinliklerimizden ve yeniliklerden haberdar olabilirsin! Hayat, hayata karışınca güzel!
#BROTHERS1801 #HAYATAKARIŞ

PAYDAŞLAR

2002 Yılında Türkiye'de faaliyetlerine Allied Domecq olarak başlayan firma, 2005 yılından itibaren Pernod Ricard'ın Allied Domecq'i satın almasıyla faaliyetlerine Pernod Ricard Türkiye olarak devam etmektedir.

Pernod Ricard Türkiye, dünya çapında 80'den fazla ülkede faaliyet gösteren ve dünyaca ünlü markaların sahibi olan Pernod Ricard firmasının bünyesinde Türkiye'de alkollü içkiler sektöründe faaliyet göstermektedir.

IDEMA, Türkiye ve Dünya'daki sosyo-ekonomik kalkınmayı desteklemek için sürdürülebilir projeler ve küresel ortaklıklar geliştirmektedir. 2011 yılında kurulan IDEMA’nın ana amacı; sosyal, ekonomik, çevresel ve kültürel kalkınmaya katkıda bulunmaktır. Bu bağlamda, Birleşmiş Milletler, Dünya Bankası, uluslararası yatırım kuruluşları, ulusal ve uluslararası sivil toplum kuruluşları, yerli ve yabancı ticaret odaları ve çeşitli kamu kurumları ile işbirlirlikleri kurarak; daha adil, eşit ve kapsayıcı bir dünyanın inşasına yönelik olarak çalışmaktadır.

BİZE ULAŞIN

Sayın ziyaretçimiz, Hayata Karışan Kadınlar Platformu hakkındaki tüm soru, görüş ve önerileriniz için tarafımızla iletişime geçebilirsiniz.