Daha iyi kullanıcı deneyimi için lütfen telefonunuzu dik konuma getirin

SIKÇA SORULAN SORULAR

Eğitimlere kimler başvurabilir? 18 yaş ve üzeri tüm kadınlar Hayata Karışan Kadınlar Platformu’na başvurulabilir.

Başvuru için eğitim seviyesi şartı var mı? Her eğitim seviyesinden 18 yaş ve üzeri tüm kadınlar eğitimler için başvurabilir.

Eğitim katılacak kişiler neye göre belirleniyor? Başvurular, Hayata Karışan Kadınlar Platformu’nun proje danışmanı İDEMA uzmanları tarafından incelenerek başvuranların eğitim başlıklarına yakınlığına ve önceki çalışmalarına bakılarak belirlenecektir.

Başvuru tarihleri nedir? Başvurular 8 Mart – 8 Nisan tarihleri arasında alınacaktır.

Eğitimler ne zaman başlayacak? Eğitimler Nisan ayında başlayacaktır. Net tarihler başvuru yapan ve başvurusu onaylanan adaylara duyurulacaktır.

Eğitimler nasıl yapılacak? Her modülde eğitimler canlı ya da kayıttan olmak üzere çevrim içi gerçekleştirilecektir.

Eğitim başlıkları nelerdir? Eğitimler 4 modülde şu başlıklarda gerçekleştirilecektir:
Kültür, Sanat ve Eğlence;
Sürdürülebilirlik ve İklim Değişikliği;
Yeni İş Yaşamı ve Dijitalleşme;
Yeni Medya.

Eğitim başlıkları neye göre belirlendi? Eğitim başlıklarımız, Dünya Ekonomik Forumu Geleceğin Meslekleri Raporu’ndan (2020) referans alınarak belirlenmiştir.

Katılımcılar aynı anda farklı konular altındaki eğitimlere katılabilir mi? Her bir katılımcı başvuru formunda tercih ettiği ve kabul gördüğü konu altındaki eğitimlere katılım gösterebilmektedir.

Eğitimlere katılım ücretli midir? Hayır, eğitimlerimiz tamamen ücretsizdir.

Bootcamp nedir? Bootcamp, eğitimleri tamamlayan katılımcıların eğitimler sonrasında kazandıkları yetkinlikleri ürün veya hizmete dönüştürmek için en verimli yöntemlerden biri olarak tanımlanmaktadır.
Bootcamp katılımcıları 1 ay boyunca kolektif bir şekilde çeşitli sorunlara çözüm üreterek “hayata karışmaya” teşvik edilecektir.
Başvurulara istinaden, IDEMA uzamanları tarafından ilgili konular altında gruplar oluşturulup, proje konuları verilecektir.

Bootcamp aşamasına katılmak için şartlar nelerdir? Eğitimleri tamamlayan ve eğitimler sonrasında kazandıkları yetkinlikleri daha detaylı kullanmak isteyen tüm katılımcılar Bootcamp aşamasına geçmeye hak kazanacaktır.

Bootcamp Haftasonu Kampı nedir? 3 gün sürecek bu kampta gruplar fiziksel olarak bir araya gelerek projelerini son aşamaya getirecek, ve profesyonel hayattan çevre edinme etkinliklerine katılacaklardır.

Bootcamp sırasında yaratılan projeler ne olacak? Projeler konuların uzmanları tarafından değerlendirilecek ve sona kalan gruplar Final Pitch etkinliğinde son kez sunum yapacaktır.
Proje boyunca toplanan fon Final Pitch etkinliğinde sunulan projelerin ihtiyaçlarına göre uzmanlar tarafından paylaştırılacaktır.