Daha iyi kullanıcı deneyimi için lütfen telefonunuzu dik konuma getirin

Burcu Özdemir
TBWA Group Istanbul, CEO

Burcu Özdemir, İstanbul Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra kariyerine Manajans/J.T. Thompson'da başladı ve Güzel Sanatlar/Saatchi & Saatchi'de devam etti. Özdemir daha sonra 2002 yılında TBWA\Istanbul’a müşteri temsilcisi olarak katıldı ve on yıl sonra, 30 yaşındayken GM görevine getirildi.

O zamandan beri Özdemir, TBWA\Istanbul'un 2017 Kristal Elma Ödülleri'nde “En Çok Ödül Alan Ajansı”, 2018'de Türkiye’de üst üste 5. kez düzenlenen Campaign Türkiye'de “Yılın Ajansı” ve bütün profesyonel iş dünyasının seçtiği Capital Dergisi’nin son 10 yılın ve 2021’in “En Beğenilen Reklam Ajansı” da dahil olmak üzere, aldığı küresel ödüllerde büyük rol oynadı.

Ajansın sürekli başarısının takdiri olarak Özdemir, Kasım 2018'de TBWA\Istanbul'un CEO'su oldu. Bu görevde Özdemir, ajansın CCO'su İlkay Gürpınar ve CSO Toygun Yılmazer ile yakın bir şekilde çalışmaya devam ediyor ve doğrudan TBWA Uluslararası Başkanı Cem Topçuoğlu'na rapor veriyor.

Özdemir, Reklamcılık Derneği, OMD ve Amerikan Şirketler Derneği'nin Yönetim Kurulu'nda yer almaktadır. The Stevie Awards EMEA 2018’de “Yılın Kadın Yöneticisi” seçilen Özdemir, Türkiye'nin “Woman to Watch/Women Making a Different” listesinde 13 profesyonel kadından biri oldu ve 2017 senesinin “Yılın İlham Veren Kadınları” arasında yer aldı.

Özdemir ayrıca sektör genelinde toplumsal cinsiyet eşitliğinin geliştirilmesinde yoğun bir şekilde yer almakta ve TBWA'in küresel kolektifte liderlik pozisyonlarındaki kadın sayısını 2020’ye kadar yıl boyunca %20 artırmayı hedefleyen Take The Lead programı kapsamında bir dizi inisiyatifi hayata geçirdi. Özdemir liderliğinde TBWA\For Good, 2017 yılında Türkiye'de de faaliyete geçmiş ve UNDP, Support-to-Life ve UNICEF gibi STK'ları acente müşterileri ile bir araya getiren Sosyal Fayda Paneli'ni oluşturmuştur.

TÜM MENTORLAR